Znajdą miejsce parkingowe i je opłacą - TOP 10 aplikacji dla kierowców

31.05.2017 11:10  |  Kategoria Główna

Nowe modele samochodów potrafią same parkować, wyznaczać trasę, rejestrować podróż i… dużo kosztować. A gdyby tak można było mieć część tych udogodnień za darmo? Teraz już można. Wystarczy zabrać ze sobą smartfona.
 

 

Telefon komórkowy dawno przestał pełnić wyłącznie funkcje urządzenia do nawiązywania rozmów i wysyłania wiadomości. Instalując odpowiednie aplikacje można dziś całkiem nieźle doposażyć samochód i poczuć się jak Bond, James Bond - a przynajmniej jego kuzyn. Aplikacje na smartfona pozwolą zaplanować podróż, ostrzegą przed radarem i zwiększą bezpieczeństwo jazdy. Rozwiążą niemal każdy problem kierowców - może z wyjątkiem tego, skąd brać pieniądze na paliwo.

 

Oto 10 aplikacji na Androida, które robią (lub mogą zrobić) furorę wśród kierowców.

 

Google Maps - aplikacja, którą znają wszyscy

Google Maps nikomu przedstawiać nie trzeba, a jednak to zrobimy. Trudno bowiem nie wspomnieć w tym zestawieniu o liderze wśród aplikacji służących do planowania trasy i nawigacji. Nie brakuje mu co prawda wad, ale duża ilość użytkowników to również większa ilość zlokalizowanych błędów. Mimo to wciąż propozycja od zespołu Google cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kierowców.

Google Maps

Waze - GPS, mapy & korki

Waze oparta na społeczności kierowców, którzy wzajemnie informują się o korkach, kontrolach drogowych czy innych zdarzeniach drogowych. Aplikacja pozwala również zaplanować trasę w oparciu o posiadane dane, a także wskaże, na której stacji tankowanie będzie najtańsze. Atutem jest duża ilość użytkowników niezbędna do uzyskania bieżących wiadomości oraz fakt, że Waze wyłączy się, gdy przez dłuższy czas nie wyczuje ruchu - pozwoli to znacznie zaoszczędzić baterię urządzenia.

Waze

 

Yanosik navi antyradar kamera

Yanosik to również aplikacja oparta na społeczności kierowców, która cieszy się dużym uznaniem. Posiada ponad 1,5 mln użytkowników informujących o kontrolach drogowych czy utrudnieniach na trasie. Łączy w sobie funkcje legalnego antyradaru, nawigacji online oraz wideorejestratora. Yanosik pozwala również obniżyć koszty OC poprzez monitoring stylu jazdy (ubezpieczenia YU!).

Yanosik

 

Niezbędnik kierowcy - asystent

Asystent - to doskonałe słowo do opisania Niezbędnika kierowcy. Aplikacja ta przyda się każdemu, kto nie chce zaprzątać sobie głowy takimi informacjami, jak data najbliższego przeglądu czy wykupienia OC. Narzędzie przeanalizuje również jakie są koszty i spalanie pojazdu, zaprowadzi do pozostawionego na parkingu auta (nawigacja piesza), zapamięta wszystkie ważne informacje związane z użytkowaniem pojazdu i pomoże wezwać pomoc.

Niezbędnik kierowcy

 

Prosty kalkulator spalania

Prosty kalkulator spalania jest narzędziem przeznaczonym dla kierowców szukających nieskomplikowanych rozwiązań na konkretny problem. W tym przypadku związanych z obliczaniem paliwa i kosztów przejazdu. Niestety prostota jest równocześnie jego zaletą, jak i wadą. Współcześni użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji nieco więcej.

Prosty kalkulator

SkyCash mobiParking

Wydatki na paliwo to jedno, drugim zmartwieniem są bilety parkingowe. W erze płatności kartą może bowiem zdarzyć się, że zapomnimy drobnych. SkyCash to niezależny system płatności mobilnych, posiadający usługę mobiParking. Dzięki niej kierowca nie musi martwić się o parkomat, w dodatku płaci za realny czas postoju auta. Aplikacja funkcjonuje w strefach płatnego parkowania w 50 miastach w Polsce.

mobiParking

SmartParking Warszawa i Parkanizer

Chcąc jednak opłacić miejsce parkingowe, trzeba najpierw je znaleźć,a z tym w większych miastach coraz trudniej. Wprowadzane są więc systemy pozwalające zlokalizować wolne miejsca. Na chwilę obecną dostępna jest aplikacja pilotażowa SmartParking działająca na dwóch dużych parkingach w Warszawie. Podobne rozwiązanie działa również w Piekarach Śląskich, Chorzowie, Tarnowskich Górach, Katowicach i Toruniu - nazywa się Parkanizer.

 

SmartParking

Parkanizer

 

Drivemode

Technologia służy kierowcom, ale też potrafi przysporzyć wielu kłopotów. Nawigacja, słuchanie muzyki, odbieranie wiadomości… przydałoby się coś, co ułatwiłoby korzystanie z tych udogodnień, prawda? Z tą myślą powstał właśnie Drivemode, który poprzez gest, dotknięcie, czy komendę głosową pozwala  sterować funkcjami smartfona podczas jazdy: zmiana adresu w nawigacji, przerzucenie utworu muzycznego, odbieranie wiadomości itp.

Drivemode

Skradzione Pojazdy Car Patrol

Kradzież samochodu zawsze wiąże się z dużym stresem. Mimo, to warto zachować zimną krew i działać, ponieważ w tym przypadku najważniejszy jest czas. Skradzione Pojazdy Car Patrol to aplikacja, która gromadzi informacje na temat skradzionego samochodu i błyskawicznie informuje o tym innych użytkowników. Niebawem twórcy planują poszerzyć aplikację o dodatkowe funkcje: porównywarkę ubezpieczeń, kalkulator spalania oraz sprawdzenia po numerze VIN czy nasz pojazd nie pochodzi z kradzieży.

Car Patrol

 

 

Zaprezentowane aplikacje to tylko część bogatej oferty adresowanej do kierowców. Można więc wybierać, dostosowując smartfona, tak by podróżowanie stało się nie tylko przyjemniejsze, ale również bezpieczniejsze.

akcesoria samochodowe

 Źródło zdjęć: Google Play

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back