1 500 KM!? Czym zaskoczy jeszcze hiper-Mercedes?

23.09.2016 10:43  |  Kategoria Główna

Chociaż jego wygląd wciąż stanowi wielką niewiadomą, to jedno jest pewne...hiper-hybryda od Mercedesa przestała być plotką, a stała się faktem. I to faktem, który stanie w boju o miano legendy.

W trakcie odbywającego się w Belgii Grand Prix, informator z teamu Mercedes-AMG potwierdził, że niemiecka gwiazda rozpoczęła pracę nad spalinowo-elektrycznym bolidem, który będzie mógł się przemieszczać po drogach.

 

 

 

 

Jaka będzie hiper-hybryda Mercedesa?

Media nie otrzymały jeszcze zbyt wielu informacji na temat hiper-propozycji Mercedesa. Podczas rozmowy z “Top Gear” informator zdradził jednak kilka szczegółów, które rozpalają wyobraźnię miłośników motoryzacji.


Jak przekazuje serwis TVN24, model o roboczej nazwie R50 będzie ucieleśnieniem trzech słów: piękno, szybkość i zaawansowanie. Będzie on młodszym kuzynem poznanego już AMG Vision Gran Turismo.Mercedes Benz Gran Turismo AMG

Mercedes Benz Gran Turismo AMG, czy podobnie będzie prezentować się hiper-hybryda?

 

 

Jak się miewa konkurencja?


Trzeba przyznać, że niemiecki producent długo zwlekał z decyzją o hiper-hybrydzie. Może była to wyłącznie gra na czas, aby w pełni poznać możliwości konkurencji i móc zaskoczyć świeższym spojrzeniem wielbicieli marki?


Nim do prasy dotarła informacja na temat planów Mercedesa, swoje możliwości pokazali:

 

McLaren - P1

 

McLaren P1

375 - tylko tyle modeli P1 (2013-2015) zostało wyprodukowanych przez McLarena

 

Porsche 918 w limitowanej wersji - następca Porsche Carrera GT -

 

Porsche 918

Produkowane w latach 2013- 2015 Porsche 918 z silnikiem 4.6 V8 608 KM + 2 silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 889 KM

 

Ferrari - LaFerrari

 

Ferrari LaFerrari

Za projekt nadwozia LaFerrari odpowiedzialny był projektant szóstej generacji Volkswagena Golfa - Flavio Monzoni. Samochód wyposażony został w wolnossący silnik benzynowy V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 789 KM oraz w silnik elektryczny o mocy 163 KM

 

Aston Martin AM-RB 001

 

Aston Martin

AM-RB 001 to efekt współpracy Astona Martina z Red Bullem, źródło

 

 

Mercedes postawił wysoko poprzeczkę

 

Pytanie tylko, czy sam będzie w stanie ją pokonać. Nie lada wyzwaniem będzie wyciszenie samochodu, tak aby spełniał on obowiązujące normy, ponieważ R50 ma być wyposażony w turbodoładowany, wysokoobrotowy silnik o pojemności 1 600 ccm, który wraz z silnikami elektrycznymi ma posiadać łączną moc w przedziale 1 000 - 1 500 KM. Konkurencja ma się czego obawiać.


Nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących hiper-hybrydy. Wiadomo jedynie, że nadwozie zostanie wykonane z pojedynczego panelu karbonowego, drzwi otwierane będą do góry, a wnętrze pełne będzie gadżetów.


Fani marki muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ jeszcze trochę czasu może minąć nim R50 wyjedzie na drogi.Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back