Montaż widorejestratora? To proste!

03.10.2016 15:42  |  Kategoria Główna

Wideorejestrator to ostatnio chyba ulubiony gadżet polskiego kierowcy. Pozwala zarejestrować niebezpieczne sytuacje drogowe, dostarcza dowodów w sądzie, daje szansę, by dowieść niewinności w przypadku błędnej oceny zdarzenia przez policję. 
Mimo tak wielu wyraźnych korzyści część z nas ciągle zwleka z jego zakupem, często argumentując to faktem, że dodatkowe urządzenie umieszczone na szybie może przeszkadzać podczas jazdy.

 


Oczywiście, że może... ale tylko wtedy, gdy zostanie niepoprawnie zamontowane. Warto zatem dowiedzieć się, jak poprawnie umocować wideorejestrator w samochodzie i ustrzec się przed popularnymi błędami.

 

 

Jak poprawnie zamontować wideorejestrator?

Nim zabierzemy się do mocowania urządzenia należy znaleźć miejsce, do którego zostanie on przytwierdzony. Najlepiej wybrać jest tą część przedniej szyby, na której gadżet nie będzie ograniczał widoczności kierowcy. Optymalna jest powierzchnia tuż pod prawą stroną lusterka wstecznego.
Następnie, po odtłuszczeniu powierzchni szyby oraz przyssawki, należy umocować urządzenie.


Wideorejestratory wyposażone są w długi kabel zasilający, który należy starannie ułożyć pod elementami tapicerki, doprowadzając go do źródła zasilania, np. gniazda zapalniczki samochodowej.

 

chowanie kabla zasilającego

Chowanie kabla zasilającego wideorejestrator

 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie gniazda zapalniczki samochodowej, które wpina się do wiązki przewodów samochodu za pomocą szybkozłączek. Do wtyczki przylutowuje się przewód, pamiętając o tym, że plus umieszczony jest na zewnątrz, a minus wewnątrz zapalniczki.

 

wiązka przewodów

Wiązka przewodów, do której podpinane jest gnniazdko zasilające wideorejestrator

 

Ostatnim etapem jest sprawdzenie napięcia w gnieździe za pomocą miernika, podłączenie wideorejestratora i ukrycia gniazda wraz z przewodami.

 

 

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu wideorejestratora?

błędy podczas montażu wideorejestratora

Wraz z majsterkowo.pl przygotowaliśmy specjalny wideo poradnik, dzięki któremu montaż urządzenia stanie się banalnie prosty. W instruktażu wziął udział poprzeni model zwycięzcy naszego wielkiego testu wideorejestratorów - MIO MiVue 518.

 Parametry urządzania MIO MiVue 518 zapewniają wysokiej jakości obraz w różnych warunkach pogodowych. Umożliwiał odczytanie szczegółowych danych zarówno w pochmurny, jak i słoneczny dzień. Urządzenie o rozdzielczości 920x1080 posiada kąt obiektywu 140 stopni, dzięki czemu to co zapisuje jest zbliżone do obrazu widzianego prze kierowcę.


Moda na wideorejestratory narodziła się za wschodnią granicą, jednak trzeba przyznać, że jest to moda, która przynosi kierowcom wymierne korzyści. W dzisiejszych czasach kamera samochodowa to świadek zdarzeń drogowych, którego opinii trudno jest podważyć.
Można się więc spodziewać, że za kilka lat urządzenia te będą podstawowym wyposażeniem każdego samochodu. Nim to się jednak stanie dobrze jest wiedzieć, jak samemu poprawnie zamontować urządzenie, tak by nie przeszkadzało podczas jazdy.« Back