Wycieraczki samochodowe - dlaczego ważna jest ich okresowa wymiana?

10.12.2015 15:29  |  Kategoria Główna

Wycieraczki samochodowe spełniają bardzo ważną rolę w każdym samochodzie. Zapewniają one osobie kierującej pojazdem odpowiednią widoczność, dzięki której można zareagować na różne sytuacje na drodze z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto jest zadbać o to by ten element eksploatacyjny, który posiada każdy samochód był sprawny. Okresowemu zużyciu ulegają pióra wycieraczek czyli gumy odpowiedzialne za prawidłowe odprowadzanie wody i zabrudzeń z szyby.

 

Kiedy należy wymienić wycieraczki samochodowe?

 

Nad wymianą wycieraczek samochodowych należy zastanowić się wówczas, gdy zaczynają one pozostawiać na szybie smugi. Jest to pierwszy objaw ich zużycia. Koniecznie należy już jednak zainterweniować, w sytuacji w której w toku pracy wycieraczek pojawiają się niepokojące piski lub też gdy takie wycieraczki zaczynają przeskakiwać po szybie. Brak odpowiedniej reakcji może skutkować zarysowaniem szyby. Wycieraczki warto jest wymieniać średnio raz na pół roku, najlepiej przed okresem zimowym i tuż po zimie, ponieważ ze względu na warunki pogodowe wtedy są one najbardziej podatne na zniszczenie.

 

Jak dobrać do auta odpowiednie wycieraczki?

 

Dobierając wycieraczki dostosowane do danego modelu auta należy zwrócić nie tylko uwagę na długość ich piór (każde auto posiada swoje rozmiary wycieraczek), ale także na dobór odpowiedniego mocowania i rodzaju wycieraczki. Istnieją dwa zasadnicze rodzaje wycieraczek - standardowe szkieletowe i bezszkieletowe, których aerodynamiczny kształt umożliwia ich odpowiednie działanie także w przypadku jazdy z dużą prędkością i podczas silnego wiatru. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wycieraczek: https://eport2000.pl/akcesoria-samochodowe/wycieraczki-samochodowe.html

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back