Płyn do spryskiwaczy - o czym pamiętać?

15.12.2015 10:34  |  Kategoria Główna

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Korzystając z niego w trakcie jazdy, można polepszyć widoczność, co przyspiesza reakcję w sytuacji, w której osoba prowadząca samochód, napotyka na swojej drodze przeszkodę.

 

O czym pamiętać podczas korzystania z płynu do spryskiwaczy?

 

Poruszając się samochodem po drodze, warto pamiętać, by zawsze wozić ze sobą zapas płynu do spryskiwaczy, szczególnie w przypadku jazdy poza terenem zabudowanym i w okresie jesienno-zimowym, kiedy to na drogach gromadzi się najwięcej brudu. Płyn do spryskiwaczy w zbiorniku powinien być także odpowiednio dobrany do pory roku i temperatury powietrza.

 

Jak wybrać płyn do spryskiwaczy?

 

Istnieją dwie zasadnicze odmiany płynu do spryskiwaczy - płyn letni i płyn zimowy. Płyn letni można używać, gdy temperatura powietrza w trakcie dnia i nocy przekracza 0 stopni Celsjusza. Gdy rozpoczną się chłodne poranki z minusową temperaturą warto jest zużyć resztkę płynu letniego znajdującego się w zbiorniku płynu do spryskiwaczy i napełnić taki zbiornik płynem zimowym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ niewykorzystany płyn letni może zamarznąć, co nie tylko uniemożliwi poruszane się po drodze w warunkach zimowych ze względu na zabrudzone szyby, ale także może uszkodzić pompę lub dyszę spryskiwacza. Płyny zimowe mają określoną temperaturę zamarzania. Waha się ona zazwyczaj od -10 do -25 stopni Celsjusza, chociaż są dostępne także płyny do spryskiwaczy przeznaczone do używania w ekstremalnych warunkach, przy jeszcze niższych temperaturach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płynów do spryskiwaczy: https://eport2000.pl/chemia-oleje-plyny/plyny-do-spryskiwaczy.html.

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back