Opony i felgi - dlaczego warto je regularnie czyścić?

18.12.2015 21:35

Podczas pielęgnacji auta pamiętamy o tym żeby wyczyścić jego karoserię i szyby oraz odkurzyć go od wewnątrz. Zapominamy jednak często o tym, że odpowiedniej pielęgnacji wymagają także felgi i opony. Gromadzi się na nich nie tylko brud z dróg i ulic, ale także opiłki materiału ściernego ze zużywających się klocków hamulcowych.

 

Dlaczego warto jest regularnie czyścić felgi i opony?

 

Wyczyszczone oraz właściwie zakonserwowane felgi i opony są w stanie wpłynąć w znaczący sposób na samochód pod względem wizualnym, odejmując mu kilka lat. Oprócz tego w przypadku opon dzięki zastosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych można wydłużyć żywotność gumy, a w przypadku felg sprawić, że zachowają one na długie lata swój blask i nie ulegną korozji. Stosowanie środków do pielęgnacji opon i felg zapewnia więc im odpowiednią ochronę.

 

Jak zabrać się za mycie felg i opon?

 

Aby w odpowiedni sposób umyć felgi, w pierwszej kolejności należy spłukać znajdujący się na nich brud korzystając z myjki wysokociśnieniowej lub  z węża posiadającego końcówkę, która zapewnia silny strumień wody. Następnie trzeba nanieść odpowiedni preparat do felg by po kilku minutach wytrzeć je szmatką lub szczotką. Z kolei w przypadku opon, po ich przemyciu wodą, należy je wysuszyć, a następnie nanieść odpowiedni środek chemiczny na ich rant, pozostawić na chwilę by zadziałał, po czym przetrzeć je szmatką bądź gąbką. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą środków do pielęgnacji felg i opon: https://eport2000.pl/chemia-oleje-plyny/pielegnacja-felg-i-opon.html.

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back