Filtry kabinowe i ich rola w samochodzie

24.12.2015 21:33

 

Istnieje wiele elementów eksploatacyjnych auta, na okresową wymianę których kierowcy często nie zwracają uwagi. Wśród nich znajdują się filtry kabinowe. Takie filtry służą do oczyszczania powietrza, które wchodzi do auta z zewnątrz. Co prawda bez filtra kabinowego samochód może jeździć, ale nie korzystanie z niego jest uciążliwe.

 

Dlaczego trzeba okresowo wymieniać filtr kabinowy?

 

Okresowa wymiana filtra kabinowego jest konieczna ze względu na fakt, że jeśli do kabiny pojazdu przez nieszczelny filtr dostanie się nieświeże powietrze, może ono wywołać zmęczenie lub ból głowy. Dzięki temu, że filtr kabinowy przeciwdziała dostawaniu się do wnętrza auta zanieczyszczeń, a także bakterii i pyłków, można uniknąć wielu chorób i alergii. Z kolei w przypadku zatkania się filtra ze względu na liczne zanieczyszczenia, może dojść do wzrostu temperatury powietrza w aucie i dużo częstszego parowania szyb. Powoduje to jednocześnie konieczność częstszego używania klimatyzacji, która w przypadku zbyt mocnych obciążeń może ulec awarii.

 

Jak często należy wymieniać filtr kabinowy?

 

Aby filtr kabinowy miał odpowiednie właściwości, zaleca się wymienianie go raz na 20.000 kilometrów lub raz na rok, jeśli taki przebieg nie zostanie osiągnięty. Z kolei wymianę filtra powietrza raz na pół roku powinny rozpatrzyć osoby poruszające się autem głównie po mieście i w innych rejonach gdzie znajduje się silnie skażone powietrze.Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą filtrów kabinowych: https://eport2000.pl/akcesoria-samochodowe/filtry.html .

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back