Bezpieczniki i ich rola w samochodzie

30.12.2015 21:39

Bezpieczniki to elementy eksploatacyjne auta, o które jego użytkownik się nie martwi dopóki nie ulegną one przepaleniu. Skutki przepalenia bezpiecznika mogą być różne. Najczęściej dochodzi do tego, że nie można uruchomić świateł, ogrzewania, wentylacji lub radia samochodowego. Brak świateł w nocy lub ogrzewania zimą może uniemożliwić jazdę, dlatego zużyte bezpieczniki należy jak najszybciej wymienić by móc bezpiecznie dojechać do celu.

 

Jak wymienić bezpiecznik w aucie?

 

Aby wymienić bezpiecznik należy zlokalizować skrzynkę z bezpiecznikami. Najlepiej jest w tym celu skorzystać z instrukcji samochodu. Zawiera ona obrazek prezentujący listę bezpieczników wraz z wskazaniem ich amperażu oraz tego, za pracę których urządzeń one odpowiadają.

 

O czym należy pamiętać jeśli chodzi o bezpieczniki samochodowe?

 

Decydując się na wymianę uszkodzonego bezpiecznika należy w jego miejsce zastosować bezpiecznik o identycznym amperażu. Bezpiecznik o zbyt małym amperażu nie spełni swojej roli, a jeśli posiada wyższy niż standardowy amperaż, może doprowadzić do uszkodzenia urządzeń i systemów elektronicznych, które posiada samochód. Dlatego warto jest wozić ze sobą zestaw bezpieczników o różnym amperażu by w razie nagłej sytuacji na drodze móc dokonać szybkiej wymiany przepalonego bezpiecznika. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą bezpieczników samochodowych: https://eport2000.pl/akcesoria-samochodowe/bezpieczniki.html . Istnieje możliwość zakupu zarówno pojedynczych bezpieczników, jak i całych zestawów bezpieczników.

 

 

 

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back