Jeździmy bezpiecznie!

16.10.2015 15:59  |  Kategoria Główna

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji akcji „Jeździmy Bezpiecznie!", która odbędzie się 18 października 2015 roku w Ośrodku Doskonalenia Technik Jazdy „MotoPark Ułęż"  zlokalizowanym w Ułężu w woj. lubelskim. Inicjatywa ta skierowana jest do wszystkich pasjonatów motoryzacji, a zwłaszcza tych, którzy nie mają świadomości, że na terenie naszego kraju istnieją doskonałe miejsca, w których można bez przeszkód  trenować i rywalizować nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

W trakcie wydarzenia na terenie MotoParku będzie można:

 

skorzystać profesjonalnie przygotowanych tras, na których każdy z uczestników spotkania wykorzystując własny samochód będzie mógł skonfrontować z konkurentami poziom swoich umiejętności jak też możliwości sprzętu,

 

zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywanym do pomiaru prędkości;

 

sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu na Mobilnej Stacji Kontroli;wziąć udział w warsztatach i szkoleniach poświęconych teorii techniki jazdy skierowanych zarówno do kierowców samochodów osobowych jak również ciężarowych,skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora ekojazdy i

 

sprawdzić swój czas reakcji na trenażerze,powtórzyć zasady pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED oraz zobaczyć pokaz ewakuacji z pojazdu,Nad bezpieczeństwem uczestników treningu czuwać będzie zespół profesjonalnych sędziów sportowych z Automobilklubu Polski.

Wstęp na trening jest bezpłatny!

Zapraszamy od 10.00 do 17.00

Wydarzenie jest elementem promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukacji w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze i stanowi część działań GITD na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednym z celów jest uświadomienie społeczeństwu, iż drogi publiczne nie są areną popisów kierowców ze sportowymi aspiracjami.

 « Back