Mistrzowie parkowania

13.04.2016 19:31

Podczas egzaminu na prawo jazdy, egzaminator wskazał kursantowi miejsce, na którym miał wykonać manewr parkowania prostopadłego. Pech chciał, że oprócz egzaminatora, miejsce to upatrzył sobie również kot. Na pytające spojrzenie egzaminowanego, padło jedynie hasło „Proszę zaparkować tak, aby nie naruszyć natury”.

Kotu nic się nie stało.

Prawo jazdy musiało poczekać.

 

 

 

Manewr parkowania (zwłaszcza tyłem) wywołuje wśród początkujących kierowców najwięcej stresu. Są jednak osoby, które nie mają z tym najmniejszego problemu, a swoje auto potrafią zostawić dosłownie wszędzie.

 

 

W poprzednim artykule przedstawialiśmy efekty przeprowadzonych testów czujników parkowania, dzięki którym skutecznie uchronimy się przed niechcianą, karną naklejką na przedniej szybie (jeżeli jednak nie udało się zamontować czujników na czas, a naklejka już na dobre zadomowiła się na szybie zapraszamy tutaj).

 

 

 

Oto do jakich rezultatów można dojść:

 

1. Mistrz parkowania "na styk" do słupka

 

 

Precyzyjne wyliczenie odległości, czujniki zamntowane zarówno na przednim, jak i tylnym zderzaku, a także dokładne wykrycie cienkich przeszkód - to aspekty, jakie powinien posiadać system parkowania przeznaczony do szkolenia podobnych umiejętności.

Zalecany zestaw czujników: Blow.

 

2. Mistrz parkowania równoległego

 

parkowanie, czujniki, parking, mistrzowie
Parkowanie równoległe a czujniki parkowania; Smart 

 

W Polsce takie parkowanie jest wciąż powodem do zachwytów, jednak w krajach Zachodnich stało się codziennością. Jeżeli nieobce są ci podróże za granicę, warto jest nabyć czujniki, które ułatwią parkowanie bez względu na przeszkodę, znajdującą się przed lub za autem.

Zalecany system czujników: Blow.

 

3. Mistrz parkowania tyłem do garażu

 

 

Podczas szkolenia tej umiejętnośći przydatne będą czujniki, które ułatwią dojazd pod kątem do ściany garażu oraz dokładnie określą odległość tylniej ściany garażu.

Zalecany zestaw czujników: Blow, Valeo, Golden Eye

 

4. Mistrz parkowania przy ścianie

 

parkowanie, czujniki, parking, mistrzowie

źródło; mistrzowie parkowania
 

Idealne dosunięcie pojazdu do ściany pozwala "schować" maskę pojazdu, przez co nie jest ona narażona na uszkodzenia. Chcąc wyćwiczyć w sobie technikę parkowania tyłem dobrze jest zainwestować w zestaw, który poradzi sobie zarówno z prostopadłym wyczuciem ściany, jak i jej narożnika.

Zalecany zestaw czujników: Blow, Valeo, Golden Eye

 

Parkowanie tyłem przez wielu uważane jest za sztukę. W rzeczywistości jednak często okazuje się ono łatwiejsze niż wjazd na wąskie miejsce parkingowe przodem, gdzie długa maska ogranicza skrętność pojazdu.

 

Najprostszy sposób, by nie stać się jednym z "mistrzów parkowania"?
Odpowiednio dobrane czujniki - urządzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu zarówno tych bardziej, jak i mniej doświadczonych kierowców. Nie tylko ułatwią skorzystanie z trudno dostępnych miejsc parkingowych, ale też pozwalają wyrobić sobie tzw. „wyczucie” podczas dojeżdżania do różnego rodzaju przeszkód, a tym samym stać się lepszym kierowcą.« Back