Brudne auto może być formą sztuki

19.05.2016 12:42

19. maja przypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów i zapewne teraz,  gdy czytasz ten tekst, można go również uznać za Międzynarodowy Dzień “Ożesz, zapomniałem umyć swój samochód!”.    Obiecujesz sobie, że czym prędzej wybierzesz się na myjnię samochodową, ostatecznie jednak zajeżdżasz pod dom brudnym autem w nadziei, że nikt tego nie zauważy. Niestety. Już następnego ranka przyjdzie ci wyjechać  na drogę samochodem udekorowanym subtelną sugestią “umyj mnie” lub niecenzuralnym rysunkiem.

Zamiast ciskać pod nosem polszczyzną w kierunku nieznanego artysty, uśmiechnij się, pojedź na myjnię i pamiętaj....każdy kiedyś zaczynał.

 

 

Jaka byłaby Twoja reakcja na takie dzieło?

 

Scott Wade, brudna szyba, mycie auta

Zamek Neuschwanstein widziany oczami artysty. Scott Wade tworzy obrazy na brudnych szybach samochodowych, źródło

 

Brudna szyba samochodowa jako płótno


Scott Wade to artysta, który nie boi się ubrudzić rąk. Dosłownie. Dla niego zakurzona szyba samochodu jest płótnem do tworzenia kolejnych dzieł sztuki. Poprzez zabawę światło cieniem tworzy obrazy przypominające stare fotografie. Można na nich zobaczyć m.in. osoby publiczne, krajobrazy, kadry z życia codziennego lub reprodukcje znanych dzieł.

 

 Scott Wade, brudna szyba, mycie auta

Obraz przedstawiający rodzinę podróżującą samochodem, Scott Wade stworzył dzieło na brudnych szybach samochodowych, źródło

 

Artysta zawsze ma przy sobie komplet pędzli oraz szczoteczek za pomocą których wyczarowuje na brudnej szybie obrazy lub tworzy plakaty marketingowe dla firm. Jest to jednak sztuka wyjątkowo nietrwała, ale na szczęście dzieła artysty możemy podziwiać na jego oficjalnej stronie lub na Facebook’u.

 

Scott Wade, brudna szyba, mycie auta

źródło

 

Niestety. Scott Wade jest jeden i raczej wątpliwe, że zaszczyci swoim talentem nasz samochód, dlatego nie musimy przygotowywać dla niego pracowni i o wiele lepszym rozwiązaniem jest zachwycanie publiczności nieskazitelnie czystym i zadbanym samochodem. Dlatego w Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodu dobrze jest zaopatrzyć się w kosmetyki do mycia samochodu i korzystając z naszych rad o sposobie pielęgnacji karoserii, stworzyć własne dzieło sztuki.

 

Scott Wade, brudna szyba, mycie auta 

 źródło« Back