Szczęsny, Milik, Glik? Czy szykują się kolejne zmiany?

16.06.2016 14:27  |  Kategoria Główna

 

Ponoć trudno jest skompletować żeńską drużynę piłkarską, ponieważ znalezienie dziesięciu kobiet, które zgodzą się ubrać taki samy strój, jest niemożliwe. Na szczęście mężczyźni nie mają z tym problemu, ale śledząc największe gwiazdy piłki nożnej, można zauważyć, że starają się oni wyróżnić na innym polu.Szczęsny,  Milik, Glik. Oni już zdecydowali się na zmianę. Na szczęście nie mamy na myśli sytuacji na boisku, a to co dzieje się w garażach podopiecznych Adama Nawałki. Chociaż należące do nich luksusowe samochody robiły wrażenie nawet w wersji seryjnej, to teraz piłkarze mogą mieć pewność, że nikt obok nich nie przejedzie obojętnie.

 

 Oto modyfikacje, jakie zdecydowali się wprowadzić do swoich samochodów piłkarze polskiej kadry.

 

Szczęsny i jego tuningowane Porsche CayenneZa prawdziwego konesera tuningowanych pojazdów, można uznać bramkarza reprezentacji - Wojciecha Szczęsnego, który najpierw poddał przeróbkom Mercedesa klasy G. Zmiany dotyczyły przede wszystkim strony wizualnej pojazdu: karoseria zyskała matowe wykończenie, srebrny dotąd grill zmienił kolor na czarny. Przez takie działanie wygląd samochodu stał się jeszcze bardziej surowy.

Taki sam styl został utrzymany w Porsche Cayenne Turbo S, którym w pierwszym etapie prac, zajęła się niemiecka firma Lumma Design. Agresywniejszy wygląd seryjnego modelu został uzyskany poprzez spoilery i dodatkowe lampy w zderzakach. Przeróbkom uległy również błotniki i progi, a samochód zyskał 22 calowe koła. Następnie Porsche pojechało do znanego tunera Yiannimize, gdzie zostało oklejone satynową, czarną folią.


Rekacja Wojciecha Szczęsnego, gdy zobaczył swoje odnowione Porsche Cayenne


Niestety w styczniu tego roku auto zostało poddane kolejnej modyfikacji, przeprowadzonej przez nieznanego wirtuoza siedzącego za kierownicą Volkswagena, w skutek której przód Porsche zmienił się nie do poznania. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Porsche Cayenne, Wojciech Szczęsny, wypadek

Tak wyglądało tuningowane Porsche Cayenne Wojciecha Szczęsnego po wypadku, do którego doszło w styczniu b.r., źródło zdjęcia

 

BMW X7 Kamila Glika oraz Audi Q5 Arkadiusza MilikaW ślad za bramkarzem podążył Kamil Glik, którego BMW X7, na oczach widzów jednej z popularnych stacji telewizyjnych, zostało oklejone folią w czarnym macie. Samochód zyskał również dodatkowy spoiler, lakierowane felgi, nowy zderzak, czarne progi, a także efektowny szczegół w postaci czerwonych zacisków. Wnętrze auta zostało wzbogacone elementami z czerwonej skóry, przez co cały projekt wyglądał wyjątkowo spójnie.

Z usług tej samej firmy skorzystał wcześniej Arkadiusz Milik. W ręce motoryzacyjnych designerów oddał on Audi Q5, którym jeździ dziewczyna napastnika. W efekcie tych prac nadwozie zyskało oryginalny charakter, a we wnętrzu pojawiła się skórzana tapicerka.


Sportowe, tuningowane samochody w garażach piłkarzy, choć robią wrażenie, to jednak nikogo już nie dziwią. Wśród zagranicznych zawodników zaczyna pojawiać się więc nowy trend, który wywołuje niemałe poruszenie wśród dziennikarzy. Najpierw zawodnik Manchester City -Jesús Navas González zaczął przyjeżdżać na treningi Matizem (swego czasu takim samochodem poruszał się Robert Lewandowski), a niedługo po tym reprezentant Anglii, Raheem Sterling, zaskoczył wszystkich swoim Smartem...oczywiście w czarnym macie.

 

Raheem Sterling w Smarcie

Raheem Sterling w Smarcie, źródło zdjęcia

W Polsce nadal panuje moda na luksusowe samochody. Na pierwszy krok w nowym trendzie zdecydował się ostatnio Krychowiak, który przesiadł się z kosmicznego Fiskera do ekologicznej Toyoty RAV4 Hybrid.

Więcej na temat aut polskich piłkarzy można przeczytać w artykule "Sprawdź jak się oni wożą! Samochody polskich piłkarzy Euro 2016"« Back