Futurystyczny Rolls-Royce 103EX. Czy taka jest przyszłość motoryzacji?

01.07.2016 15:07  |  Kategoria Główna

 

 

W popularnym serialu animowanym lat 90-tych, Jetsonowie przemieszczali się latającymi samochodami. Podobna wizja przyszłości rozpościerała się przed producentami “Piątego elementu” czy “Powrotu do przyszłości”. Po filmowych propozycjach, nadszedł czas na odpowiedź ze strony producentów samochodowych. Swoje  wyobrażenie o przyszłości zaprezentowali ostatnio projektanci marki Rolls - Royce, którzy stworzyli opływający luksusem i elegancją model 103EX,  co zaskakujące….ma koła.

 

 

 

Futurystyczny model, którym zachwycają się pasjonaci motoryzacji jest odzwierciedleniem koncepcji marki Rolls-Royce. Przekonaj się, czym wyróżnia się 103EX.

 

Indywidualny wygląd Rolls-Royce'a 103EX

Samochód doskonale wkomponował się we współczesny trend, w którym wszyscy dążą do indywidualności. W futurystycznym projekcie klient będzie miał możliwość nie tylko doboru koloru karoserii, czy wyposażania samochodu, ale również rozstawu osi czy wyglądu poszczególnych elementów karoserii.
Nowy Rolls-Royce miałby budowę modułową, co umożliwiłoby powstanie innych wersji tego modelu.
 

Rolls Royce 103EX, nowy model samochodu, przyszłość motoryzacji

Niewykluczone, że taki model pojawi się na drogach - Rolls-Royce 103 EX, źródło

 

Kierowca stał się zbędny

Samochody marki Rolls-Royce kojarzone są z luksusem, na który mogą sobie pozwolić głównie ludzie z tzw. wyższych sfer, a tacy nie zawsze czują potrzebę znalezienia się za kierownicą auta. Dlatego model 103EX będzie sterowany przez elektronikę. Wraz z kierowcą znikną również przednie fotele, natomiast pasażerowie będą podróżować na komfortowej tylnej kanapie, gdzie przed oczami, zamiast tradycyjnego kokpitu, będzie znajdować się pokaźnych rozmiarów monitor.

 

 Rolls Royce 103EX, nowy model samochodu, przyszłość motoryzacji

Tak wyobrażają sobie przyszłość motoryzacji projektanci Rolls-Royca, źródło

Rolls-Royce - idealny dla biznesmenów

Cisza, spokój, komfort oraz dyskrecja. Te cechy sprawiają, że nowy Rolls-Royce jest niemal mobilnym biurem. Bezgłośna praca silnika napędzana elektryką, nie przeszkodzi w przeprowadzaniu ważnych rozmów, jednak możliwości tego modelu są znacznie większe. Rolls-Royce 103EX nie tylko z powodzeniem zastąpi szofera, ale również sekretarkę, ponieważ będzie mógł zapisywać informacje o planowanych spotkaniach, rezerwować miejsca w restauracji, wyznaczać trasę pojazdu. Oczywiście tylko wtedy, gdy wydamy mu takie polecenie. Komunikacja z tym dziełem sztuki będzie odbywać się za pomocą specjalnego syntezatora głosu.

 


Spot promujący kosmiczny mmodel Rolls-Royce 103 EX

 

Jeszcze kilka lat temu ludzie dziwili się na widok kosmicznej Hondy Civic, dziś jesteśmy bardziej otwarci na innowacyjne rozwiązania proponowane przez producentów samochodowych. I chociaż Rolls-Royce 103 EX wywołał niemałe poruszenie w świecie motoryzacji, to jednak jesteśmy pewni, że znajdzie on swoich nabywców.« Back