TOP 10 klasycznych gier samochodowych - będzie jazda!

07.07.2016 11:26  |  Kategoria Główna

 

Do dziś, gdy z głośników radia samochodowego, zabrzmią pierwsze nuty utworu The Prodigy  You'll Be Under My Wheels, to mam chęć wbić pedał gazu w podłogę.
Jeżeli dodatkowo na zewnątrz panuje deszczowa pogoda, to już całkowicie czuję się, jak podczas wyścigu w grze Need for Speed Most Wanted.


 

Każdy z nas miał swoją ulubioną grę, dla której był w stanie poświęcić wyjście do kina, czy nawet wyjazd na Sylwestra. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was subiektywny przegląd TOP10  gier samochodowych. Uwaga - znajdziecie tu sporo klasyki, po której z pewnoscią w oku zakręci się łezka. 3,2,1 …. Ready? Go!!!

 

Micro Machines

Nim świat dał nam PlayStation, w polskich domach królował Pegasus i zdobyte w pocie czoła przez naszych rodziców kartridże, a na nich m.in. Micro Machines.
Gra, w której poruszające się z zawrotną prędkością resoraki, musiały pokonać tor rozmieszczony np. na… stole kuchennym.

 

Micro Machines pegasus

 Wspomnienie dzieciństwa - Micro Machines, źródło

 

OutRun

W tamtych czasach dużą popularnością cieszył się również OutRun, czyli wyścig czerwony kabrioletem Ferrari po ulichach skąpanego w słońcu miasta.
Chodziło przede wszystkim o bezkolizyjne wyprzedzanie pzoostałych samochodów... dodatkowego smaczku grze dodawała rzecz jasna zgrabna blondynka u boku kierowcy.

 

OutRun

Czerwone Ferrari w cabrio? Kto o nim nie marzył. Tak wyglądała rzeczywistość gry OutRun, źródło

 

Test Drive III

Test Drive III to trzecia część popularnej wyścigówki na PC, która doczekała się trójwymiarowej grafiki i aż 256 kolorów, co na początku lat 90. mogło robić wrażenie.
W garażu gracza dostępne były takie samochody, jak Acura NSX, Lamborghini Diablo, czy Dodge Stealth.

 

Test drive 3

W latach 90. Test Diver III zachwycał grafiką, źródło

 

Need for Speed

W połowie lat 90. swoją premierę miała pierwsza część popularnej do dziś gry - Need for Speed.
Przez lata gra przechodziła różne udoskonalenia, takie jak dodanie fabuły, możliwość indywidualnego tuningu samochodu, czy co raz badziej zróżnicowane wyścigi.

 

 

 Trailer gry Need for Speed z 2015

 

Grand Theft Auto

3 lata po NFS swój debiut miało GTA - gra,  która mimo kontrowersji zrobiła ogromną karierę i kontynuuje ją do dziś.
Nie jest to, co prawda typowa wyścigówka, jednak zadania postawione graczowi, pozwalają poszaleć nieco za kierownicą.

 

gta

Legenda głości, że ktoś kiedyś ich wyminął, GTA, źródło

 

Rally

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o zostaniu kierowcą rajdowym, zapewne nie omieszkał szlifować swoich umiejętności w grze Rally.

 

Sega Rally

 Kto będzie pierwszy na mecie? Sega Rally, źródło

 

Gran Turismo

Prawdziwą gratką dla fanów wyścigów rajdowych jest natomiast seria gier Gran Turismo, w której gracze mają możliwość tuningowania samochodów.

 

Gran Turismo

Srcreen z gry Gran Turismo 5, źródło

 

Driver

W 1999 roku po raz pierwszy na amerykańskie drogi wyjechał policjant Tarnner -postać, w którą wcielał się gracz w celu przeniknięcia do świata przestępczego.


Drive

Driver, źródło

 

Colin McRae Rally

Popularna seria gry wyścigowej sygnowana nazwiskiem szkockiego kierowcy rajdowego. W polskiej wersji językowej, w rolę pilota wcielił się m.in. Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig oraz Leszek Kuzaj.


Colin McRae Rally

Sportowe emocje z Colin McRae Rally, źródło

 

Burnout

To gra, która przypadnie do gustu osobom, lubiącym robić demolę. W Burnout zwycięża ten, kto zniszczy jak największą ilość pojazdów.


Burnout
Takie efekty tylko w Burnout, źródło

 

Świat motoryzacji i gier komputerowych połączony w jedno? Jesteśmy jak najbardziej za!
Gry samochodowe pozwalają nie tylko przeżyć wspaniałe emocje, ale i nauczyć się kontrolowania nerwów podczas jazdy w rzeczywistym świecie. 

Zatem jakie macie plany na weekend?

 « Back