1 taka szansa na 100, czyli limitowane BMW serii 7

11.07.2016 08:48

Manufaktura BMW Individual zaprezentowała światu swoje najnowsze dzieło  - BMW serii 7 sygnowane nazwą The Next 100 Years. Limitowana edycja ekskluzywnego sedana zostanie wyprodukowana w ilości 100 sztuk. W ten sposób bawarski producent chce uczcić swoją setną rocznicę. Model zostanie oznaczony srebrną inskrypcją “1 of 100”.

 

 

Nowy model marki BMW ma dużą szansę stać się samochodem kolekcjonerskim, co oznacza, że jego wartość wraz z upływem lat będzie wzrastać. Nic więc dziwnego, że chętni na ten model są rejestrowani już od kwietnia. Do kogo on trafi? Tego jeszcze nie wiemy, ale możemy sprawdzić, jaki luksus będzie czekał na przyszłego właściciela.

 

 

 

Niepowtarzalny design BMW The Next 100 Years

Nowe BMW serii 7 jest kwintesencją niemieckiej marki. Mimo, iż model odróżnia się od sprzedawanych masowo egzemplarzy, to jednak zachowana została w nim charakterystyczna linia poprzedników. Tym co wyróżnia The Next 100 Years to przede wszystkim niepowtarzalny kolor powłoki lakierniczej nazwany Cenntanial Blue, który dedykowany jest wyłącznie limitowanej wersji. Uwagę zwraca również niezwykła dbałość w wykończeniu elementów. Na zagłówkach, kokpicie oraz słupach między drzwiami umieszczony został ręcznie wykonany napis The Next 100 Years. Wzrok przykuwają także 20. calowe felgi w kolorze srebrno-szarym oraz panoramiczny dach wyposażony w 15. tysięcy diod z możliwością doboru koloru oświetelnia.

BMW 7, limited edition, the next 100 years

Limitowana wersja BMW 7 zachyca nie tylko kolorem, źródło

 

Ekskluzywne wnętrze jubileuszowego BMW

Jeżeli jednym słowem mielibyśmy opisać wnętrze nowego BMW to...najprawdopodobniej musielibyśmy zamilknąć. Fotele zostały pokryte pikowaną skórą Merino w kolorze Smoke White, który został powielony  też na dywanikach. Choć takie rozwiązanie może się wydawać mało praktyczne, to trzeba przyznać, że nadają BMW wyjątkowego szyku. Całość dopełniają plastikowe i drewniane elementy w kolorze intensywnej czerni oraz srebrne listwy, będące kontynuacją stylu utrzymanego na zewnątrz pojazdu.

 

BMW 7, limited edition, the next 100 years

Wnętrze auta pokrywa delikatna skóra w kolorze Smoke White, źródło

 

Silnik w limitowanej wersji BMW

Limitowana wersja flagowego modelu marki BMW powstanie w trzech wersjach silnikowych:

- BMW Individual 740Le iPerformance lub BMW Individual 740Le xDrive iPerformance,

- BMW Individual 750Li lub BMW Individual 750Li xDrive,

- BMW Individual M760Li xDrive Model V12 Excellence.

 

 

Nić porozumienia

Nowe BMW to nie tylko ikona elegancji i stylu, ale równie niezwykła gratka dla fanów technologii. Zastosowany system infotainment pozwala sterować pojazdem za pomocą gestów, a inteligentny kluczyk Display Key, dzięki dotykowemu wyświetlaczowi umożlwia komunikację z samochodem nawet z zewnątrz. W ten sposób można np. uruchomić klimatyzację, czy zaparkować samochód.

 

BMW 7 Indywidual to samochód, którego nie powstydziłby się sam James Bond. Niestety, jeżeli chciałby nim przewieźć kolejną dziewczynę, to musi się najpierw ustawić w niemałej kolejce, zapewne z dość hojnie wypchanym portfelem. W zamian otrzymałby dodatkowo nowy gadżet w postaci pióra Montblac, który stylistyką dopasowany jest do jubileuszowego modelu auta.

Montblac pióro, BMW 7

Cena tego modelu pióra, nie pochodzącego z limitownej serii, wynosi ok. 9 tys. dolarów, źródło

 

Bmw pod nazwą The Next 100 Years to nie tylko jubileuszowy preznet od marki, ale również chęć pokazanie możliwości producenta i wskazanie kierunku w jakim będzie podążał.« Back