A jednak wielkość ma znaczenie. Samochód dla kobiet. Szukamy idealnego

19.07.2016 12:29

 

Jak się okazało - rozmiar jednak ma znaczenie. Wiele kobiet podejmując decyzję kieruje się właśnie rozmiarem. I co dziwne wcale nie chodzi o to, aby był duży. Wręcz przeciwnie. Furorę robią te niewielkie, które wcisną się wszędzie.
Samochody rzecz jasna.

 


Okazuje się, że podczas zakupu samochodu kobiety kierują się nie tylko kolorem, ale również jego wielkością. Zdarza się także, że wybierają po prostu nowszy model posiadanego wcześniej już auta.

 

 

 


A na co tak naprawdę powinny zwrócić uwagę kobiety, kupujące samochód?

Mały, ale wariat

Kobiety w dużej mierze szukają samochodu do poruszania się po mieście, którego rozmiary nie będą sprawiać problemów podczas parkowania, czyli najczęściej interesują się autami należacymi do segmentu A. Należy jednak pamiętać, że mały samochód to również mniejsza ilość miejsca w środku, co wydaje się nieco problematyczne podczas dłuższych wyjazdów lub gdy kobieta będzie podróżować z dzieckiem. Drugim argumentem przemawiającym za większym gabarytowo autem jest wydłużona tzw. strefa zgniotu, w związku z czym mniejsza siła oddziaływje na znajdujących się w pojeździe pasażerów.
Dlatego w przypadku, gdy jedynym argumentem opowiadającym się za zakupem mniejszego samochodu jest łatwość parkowania, warto zastanowić się czy nie lepszym rozwiązaniem jest po prostu zamontowanie czujników parkowania.

Zadbany? A może to tylko pozory

Kobieta w komisie samochodowym, zachowuje się mniej więcej tak, jak mężczyzna na parkiecie modnego klubu. Ocenia przede wszystkim na podstawie wyglądu, mimo że zdaje sobie sprawę, że mogą to być wyłącznie pozory. I tak jak mężczyzna budzi się rano obok zupełnie innej osoby, tak kobieta pozostaje z samochodem, który wcale nie jest taki bezawaryjny, jak ją zapewniano. Dlatego przed wyjazdem do komisu dobrze jest poznać tajniki sprzedawców oraz dowiedzieć się, jak sprawdzić czy używany samochód miał wypadek. Taka wiedza sprawi, że handlarze stracą nieco pewności siebie.

Kolor prawdę ci powie

Z punktu widzenia kobiet bardzo ważnym aspektem, ale wcale nie najważniejszym jest…kolor. Do gustu przypadają przede wszystkim te jasne, pastelowe i białe. Na białe trzeba jednak wyjątkowo uważać, ponieważ jest to kolor najczęściej wybierany na samochody przedstawicieli, co może oznaczać, że przebieg auta nie zawsze jest zgodny ze stanem licznika.

Automat vs manual

W tym przypadku nie ma co rozróżniać. To jaką skrzynię biegów wybierzemy zależy przede wszystkim od własnych preferencji, a nie od płci. Warto jest zwrócić uwagę do jakiej jazdy będzie przeznaczony dany samochód. W przypadku, gdy auto będzie wykorzystywane przede wszystkim na zatłoczonych, miejskich drogach to powinniśmy zdecydować się na automat.

Nie ma co ukrywać. Kobieta i mężczyzna różnią się i ich podejście do zakupu samochodu również jest odmienne. Dlatego jak przed każdym ważnym wyborem dobrze jest przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się nad tym, jakie będzie przeznaczenie auta. Reszta jest już tylko kwestią przyzwyczajenia.« Back