Perfekcyjny samochód - patenty na czyste wnętrze auta

01.08.2016 09:25

W perfekcyjnym świecie, perfekcyjny kierowca zawsze wie, jak sprawić, żeby jego samochód wyglądał pięknie i czysto.


W realnym świecie, prawdziwy kierowca nie zawsze ma czas i chęci na dopieszczanie swojego samochodu. Dlatego dobrze jest poznać kilka sprytnych sposobów na to, by wnętrze pojazdu zawsze było perfekcyjnie zadbane.

 

 

 

Usuwanie gumy z tapicerki

Przyklejona do tapicerki guma do żucia jest niezwykle problematyczna. Najczęściej mamy ochotę pozbyć się intruza w momencie, w którym go zauważymy. Jednak w tym przypadku warto jest grać na czas, ponieważ wysuszoną gumę będzie o wiele łatwiej ściągnąć. Przed przystąpieniem do działania należy ją zamrozić, używając kostek lodu zawiniętych w folię lub, co skuteczniejsze, sprężonego powietrza stosowanego do czyszczenia komputerów. Dzięki takiemu zabiegowi guma stanie się bardziej krucha i łatwiej będzie ją usunąć za pomocą stępionego nożyka. Na koniec wyczesujemy tapicerkę szczotką z twardym włosiem.

Usuwanie sierści

W rankingu najbardziej uciążliwych do usunięcia zanieczyszczeń znajdujących się w samochodzie wysoką pozycję zajmuje sierść zwierząt, której zlikwidowanie wymaga dużej dawki cierpliwości. Czasami konieczne jest zastosowanie kilku metod.

Na początku dobrym rozwiązaniem jest próba ściągnięcia sierści odkurzaczem, jeżeli jednak nie uda się doprowadzić tapicerki do stanu idealnego, dobrze jest przygotować sobie gumową rękawiczkę, miskę z wodą oraz taśmę klejącą. Dłoń w rękawiczce moczymy w wodzie i przecieramy nią tapicerkę. Na koniec pozostałą sierść ściągamy taśmą klejącą.
A kiedy następnym razem będziesz planował podróż ze zwierzęciem pamiętaj, że warto jest zainwestować w specjalny transporter, który nie tylko zadba o bezpieczeństwo pupila, ale też sprawi, że wnętrze auta dużej pozostanie czyste.

Usuwanie pamiątek po pasażerach

Nie każda podróż jest dla kierowcy czystą przyjemnością. Niestety są sytuacje kiedy chcąc pomóc przyjacielowi w stanie nietrzeźwości, odwozimy go do domu, a on dziękuje nam zostawiając zawartość swojego żołądka na tapicerce.


Co z tym zrobić? Nasza rada jest tak: rano podstaw samochód pod dom przyjaciela, wręcz kluczyki i instrukcję na temat tego jak wyczyścić tapicerkę nie szkodząc jej. Zwykle aby usunąć takie zabrudzenie wystarczy soda oczyszczona rozpuszczona w wodzie. Warto jednak później dodatkowo odświeżyć tapicerkę, stosując w tym celu niewielką ilość octu zmieszanego z wodą i płynem do mycia naczyń lub jeden z profesjonalnych kosmetyków do czyszczenia wnętrza samochodu.

Usuwanie śladów po długopisie z plastikowych elementów

Choć w dobie smartfonów wydawać by się mogło, że już nikt nie korzysta z tradycyjnego sposobu zapisywania informacji, to jednak od czasu do czasu zachodzi potrzeba zapisania czegoś na szybko za pomocą metody tradycyjnej tj. długopisu. Może się wtedy zdarzyć, że długopis zostawi po sobie ślad na kokpicie. Takie zabrudzenie powinno być usunięte jak najszybciej. Na początek dobrze jest użyć taśmy klejącej, która zdejmie nadmiar niewyschniętego tuszu, który mógłby się rozetrzeć podczas czyszczenia. Następnie można spryskać szmatkę lakierem do włosów i wytrzeć zabrudzenie. W ten sam sposób pozbędziemy się także śladów po szmince.

 

Czyszczenie dywaników

Choć nie rzucają się w oczy i na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, to jednak dywaniki samochodowe potrafią znacznie wpłynąć na świeżość we wnętrzu auta, a zabrudzone będą dodatkowo pozostawiać ślady na butach. Dlatego dobrze jest od czasu do czasu odkurzyć je i przeprać stosując kosmetyki do prania tapicerki. Na koniec można spryskać brzegi dywaniku żywicą w płynie, dzięki czemu nie będą one postrzępione.

Nikt nie jest perfekcyjny i test białej rękawiczki uważamy za zupełnie zbędny, jednak raz na jakiś czas warto jest wysprzątać wnętrze samochodu, ponieważ znacznie poprawi to jakość podróżowania nie tylko nas, ale również naszych pasażerów.
A jeżeli problem nieprzyjemnego zapachu w samochodzie nie jest ci obcy, dowiedz się w jaki sposób możesz się go pozbyć.« Back