BOLL - skuteczny pomocnik lakiernika

16.08.2016 13:03  |  Kategoria Główna

Mówi się, że szata nie zdobi człowieka, jednak trzeba przyznać, że odpowiednio ubrani czujemy się bardziej pewni siebie. Podobnie jest z samochodem. Zadbane auto nie tylko pozwala jego właścicielowi poczuć się lepiej, ale też sprawia, że samochód będzie wyglądał na młodszy, a jego karoseria będzie mniej narażona na działanie korozji.

Marka Boll od lat dostarcza swoim Klientom wysokiej jakości produkty przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji samochodu.  W bogatej ofercie znajduje się wszystko, co niezbędne do wyposażenie profesjonalnego zakładu prowadzącego usługi z zakresu lakiernictwa i nie tylko.Oto jak wygląda proces odnowienia powłoki lakierniczej z użyciem produktów marki BOLL.

 


Etap I - Dostosowanie warsztatu 

Przydadzą się: kombinezon ochronny, stojak lakierniczy, płyn do kabin lakierniczych BOLL

Chcąc poszerzyć ofertę warsztatu o zakres prac lakierniczych, trzeba przede wszystkim zatroszczyć się o przygotowanie miejsca pracy. Kabina, w której będzie odbywać się lakierowanie powinna być czysta. Unoszący się w powietrzu pył oraz insekty mogą znacznie wpłynąć na jakość wykonywanych prac. Dobrze jest więc zadbać o wyposażenie warsztatu, które usprawni lakierowanie i  pozwoli zabezpieczyć pokryte lakierem elementy.

Boll wypsażenie kabiny lakierniczej

 

Kombinezon ochronny BOLL, Płyn do kabin lakierniczych BOLL, Obrotowy stojak lakierniczy BOLL

 

Etap II- Przygotowanie powierzchni

Przydadzą się: zestaw szpachelek, szmatka antystatyczna BOLL

Przygotowanie powierzchni pod lakierowanie jest zdecydowanie najważniejszym etapem pracy na karoserii samochodowej. Na początek należy umyć ją tak aby usunąć pył, zabrudzenia oraz ciała stałe, które podczas szlifowania mogłyby doprowadzić do głębokich uszkodzeń powłoki. W tym celu najlepiej zastosować zwykłą wodę z myjką ciśnieniową. Dopuszcza się również użycie detergentu, jednak trzeba go dokładnie spłukać. Gdy powierzchnia jest już czysta matowi się ją za pomocą papieru ściernego. Na koniec szpachelką plastikową bądź metalową nakłada się szpachlę, która niweluje nierówności. Powierzchnię wygładza się również stosując papier ścierny o odpowiedniej gradacji. Czynność wykonuje się na sucho.

Zestaw Boll do przygotowania lakieru

Zestaw szpachelek plastikowych BOLL, Szmatka antystatyczna BOLL, Zestaw szpachelek metalowych BOLL

 

Etap III - Podkładowanie

Przydadzą się: podkład wypełniający, podkład antykorozyjny i podkład epoksydowy BOLL

Kolejnym krokiem jest nałożenie na powierzchnię podkładu, którego struktura często przypomina skórkę pomarańczy, dlatego należy ją wygładzić drobnoziarnistym papierem ściernym. Dużo uwagi wymagają przejścia pomiędzy podkładem, a starym lakierem. Prace muszą być na tyle delikatne, aby nie doprowadzić do przeszlifowania podkładu, równocześnie łączenia muszą być idealnie zakamuflowane. Dobrze jest wykonać tę czynność metodą na mokro.

 

Podkłady BOLL

Podkład wypełniający HS 5:1 BOLL, Podkład antykorozyjny BOLL, Podkład epoksydowy BOLL

 

 

Etap IV - Odtłuszczanie i oklejanie powierzchni

Przydadzą się: taśma lakiernicza, zmywacz uniwersalny BOLL

Każdy etap wyżej wymienionych prac dobrze jest zakończyć odtłuszczaniem powierzchni przy użyciu, specjalnie do tego przystosowanego, zmywacza. W ten sposób usuniemy również pozostałości pyłu z powierzchni. Jeżeli planowane jest lakierowanie większej ilości elementów, które nie będą demontowane, należy zabezpieczyć dokładnie powierzchnie, które nie mają być pokryte lakierem tj. szyby, części plastikowe. W tym celu stosuje się specjalistyczny papier oraz taśmę, nie pozostawiającą śladów kleju na karoserii.

oklejanie i odtłuszczanie Boll

Zmywacz uniwersalny BOLL, Taśma lakiernicza 50mmx50m, Taśma lakiernicza 25mmx50m

 

 

Etap V - Lakierowanie oraz polerowanie

Przydadzą się: gąbki polerskie, pasta do polerowania, lakier akrylowy BOLL

Ostatni etap to lakierowanie samochodu. Czynność można wykonać przy użyciu lakieru jednowarstwowego lub lakieru bazowego, na który następnie nakłada się klar. Po dokładnym wyschnięciu powłoki lakierniczej należy przejść do polerowania, które pozwoli uzyskać efekt lustrzanego odbicia na karoserii, a także usunąć wtrącenia w lakierze powstałe podczas lakierowania.

lakierowanie, polerowanie Boll
Lakier akrylowy BOLL, Gąbka polerska, Pasta do polerowani BOLL


Jak widać lakierowanie karoserii samochodowej to żmudna i wieloetapowa praca, która wymaga bardzo dużej precyzji, wprawionego oka, wyczucia, ale również odpowiednich narzędzi i preparatów. W tym ostatnim pomocne okażą się preparaty Boll, które stały się nieodzwonym pomocnikiem lakierników samochodowych.

Marka BOLL w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, które doskonale sprawdzą się zarówno na wyposażeniu profesjonalnego warsztatu, jak i przydomowego garażu. Są to m.in. produkty z dziedziny chemii samochodowej, akcesoriów oraz narzędzi.

Zapisz komentarz

  • (will not be displayed)

* Required Fields« Back